Kalis+karbamidas=Didesnis grūdo svoris

Paskutinę savaitę kai kuriems rajonams gavus lietaus, ilgalaikės sausros baimė šiek tiek atslūgo, bet patys ūkininkai sako, kad nusiraminti dar anksti.

Bendrovės „Agrolapai“ direktorius, turintis agronominės darbo patirties, Justinas Gegeckas tikina, kad net ir palijus, to lietaus atskiri rajonai gavo nevienodai.

„Visų pirma sausra jau padarė negrįžtamų nuostolių ūkininkams. Sausra atsilieps derliui, bet neaišku, kiek atsilieps derliaus kokybei. Kitas dalykas, grūdų kainos, palyginti su praėjusiais metais, yra žemos. O rudenį ūkininkai trąšas pirko gana brangiai. Tad įvertinus šiuos faktorius, situacija nėra gera“, – teigia UAB „Agrolapai“ vadovas J. Gegeckas.

Pasak jo, ūkininkai žino, kad drėgmės nėra, kai kur laukai yra išvis išdegę dideliais plotais.

„Be to, kas liečia augalus, jei kalbėtume apie ankštinius – pupas, žirnius, tai šiais metais jie labai mažo dydžio. Gal perpus mažesni, – vardija J. Gegeckas. – Ką tokiu atveju daro augalai, kad pratęstų, kaip sakoma, giminę? Jie atlieka reprodukcinę savo funkciją, neinvestuodami į vegetacinį augimą“.

Dėl sausros, esant kalio trūkumui, augaluose, gali būti mažas grūdas ir žema grūdų klasė bei, suprantama, prastesnis derlius. Panaudojus skystą kalį kartu su karbamidiniu purškimu galima iš esmės pakeisti situaciją.

Kodėl taip yra, ką būtina prieš tai išsiaiškinti ir kaip padidinti bei pagerinti derliaus kokybę, apie visa tai ir kalbamės su UAB „Agrolapai“ direktoriumi J. Gegecku. Svarbu tai, kad tyrimai ir bandymai buvo atlikti beveik 300 ha augalininkystės ūkyje, kuris priklauso kitam bendrovės „Agrolapai“ įkūrėjui.

Kaip parodė praėjusių metų bandymų rezultatai, purškiant (karbamidas+kalis), kai dauguma ūkininkų tuomet supirkėjams vežė pašarinės klasės grūdus, panaudojus kalį ir azotą saiko svorio vidurkis siekė 78 kg/hl, o ten kur sezone gale buvo purkšta du kartus (karbamidas+kalis), saiko svoris sudarė daugiau kaip 80 kg/hl. Tai atitinka ekstra klasės grūdus.

Informacija paimta iš portalo agrobite.lt